hogan uomo outlet hogan olympia uomo hogan uomo prezzi hogan rebel hogan rebel uomo hogan rebel donna hogan rebel outlet rebel hogan hogan rebel saldi hogan rebel online hogan rebel prezzo hogan rebel junior hogan rebel 2014

Stockholm’de Lisbeth Salander’in Ayak İzleri

???????????????????????

Stieg Larsson, Lisbeth Salander’in hikayesini yazmaya başladığında dünya çapında bu kadar büyük bir ilgi bekliyormuydu bilinmez. Bekliyorsa bile bunu hiçbir zaman göremedi. Parasız geçen gazetecilik günlerinin ardından tam populer olup para kazanmaya başlamak üzereyken aniden bu dünyadan göçüp gitti.

Milenyum serisi tüm dünyada 65 milyon kopya sattı. İsveçliler serinin 3 kitapının da filmini çektiler. Bu yetmezmiş gibi Hollywood da bu potansiyeli es geçmedi ve “Ejderha Dövmeli Kız” bir kez de David Fincher tarafından yorumlandı.

Stockholm’e gelen Lisbeth sevdalıları, Şehir Müzesi tarafından düzenlenen Milenyum Turu ile Ejderha Dövmeli Kız’ın ayak izlerini takip ediyorlar.
lis6
Tur, Södermalm Adası’nın Bellmansgatan Sokağı’nın 1 nolu binasının önünde başlıyor. Yukarıda fotoğrafını gördüğünüz bu binada romanın ana karakterlerinden Mikael Blomkvist yaşıyor. Bu mekanı David Fincher’ın filminin final sahnesinde de görebilirsiniz.
Tur boyunca, kitapta bahsedilen mekanlar bir rehber eşliğinde ziyaret ediliyor. Bu mekanlar arasında Lisbeth’in alışveriş yaptığı market, dövmelerini yaptırdığı dövme salonu, gittiği kafeterya yanında diğer karakterlerin vakit geçirdiği barlar sayılabilir. Tur Lisbeth’in isimini değiştirerek gizli bir şekilde yaşadığı muhteşem Stockholm manzaralı çatı dairesinin önünde sona eriyor.
lis9
lis4
lis8
lis10
Şu haritada önemli mekanları görebilir, eğer isterseniz bir rehbere gerek duymadan kendiniz bu turu yapabilirsiniz.
Stieg Larsson’un ölümünden önce serinin dördüncü kitabı üzerinde çalıştığı ve bunun bilgisayarinda kayıtlı olduğu söyleniyor. Larsson’un hayat arkadaşının bu çalışmaları bulduğu ancak evli olmamaları sebebiyle bu kayıtlar üzerinde herhangi bir hakkı olmadığı biliniyor. Milenyum serisinin tutkunları, yazarın yasal varislerinin bu son kitapı yayınlamalasını dört gözle beklemekte.

Bir cevap yazın

hogan uomo outlet hogan olympia uomo hogan uomo prezzi hogan rebel hogan rebel uomo hogan rebel donna hogan rebel outlet rebel hogan hogan rebel saldi hogan rebel online hogan rebel prezzo hogan rebel junior hogan rebel 2014